News

Całowanie daje szczęście i wydłuża życie  – udowadniają naukowcy. Może warto więc spędzić jakiś czas na samych czułościach?

Całowanie daje szczęście i wydłuża życie – udowadniają naukowcy. Może warto więc spędzić jakiś czas na samych czułościach?

Udostępnij

Najdłuższy pocałunek trwał 32 godziny, 14 minut i 7 sekund. Tyle czasu całowała się niemiecka para podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Dnia Pocałunku . Podczas pocałunków wzrasta poziom oksytocyny, hormonu odpowiadającego m.in. za ochronę przed depresją. Miłośnicy całowania żyją około pięciu lat dłużej od przeciętnych śmiertelników. Są przy tym szczęśliwsi.Faktem jest iż pocałunki stymulują układ immunologiczny, wzmacniając przy tym odporność. Całując się chudniemy, spalając od 3 do 12 kalorii na minutę. Daje to nawet do 720 spalonych kalorii na godzinę. Jest idealnym lekarstwem na stres jak i receptą na dobry sen. Jak mówił Joseph Conrad: „Pocałunki są tym, co pozostało z języka raju”

I tutaj jak zawsze z pomocą przychodzi nasz rodzimy gatunek muzyczny a dokładniej formacja NEWS . Idealnie wpasowali się w powyższy cytat. Zresztą posłuchajcie i zobaczcie sami…

Robert

15 stycznia, 2022

No comments

Comments are closed.